Zdravotní ústavy v Libereckém kraji

Liberecký kraj je lokalitou se značným množstvím kvalitních zdravotnických zařízení. Lidé z kraje mohou využít dostupnou lékařskou péči, která je většinou hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Na jaká zařízení se mohou lidé obrátit se svými zdravotními problémy?

Nemocnice

Významnými nemocnicemi v Libereckém kraji je Krajská nemocnice Liberec , Panochova nemocnice Turnov, Nemocnice Jablonec nad Nisou, Nemocnice Česká Lípa nebo Masarykova městská nemocnice v Jilemnici. V každé nemocnici jsou lidem k dispozici ambulance a oddělení s lůžky.

Polikliniky

V poliklinikách v Libereckém kraji sídlí soukromí lékaři a specialisté, kteří poskytují své služby v Poliklinice I. Jablonec nad Nisou, v Podještědské poliklinice Liberec nebo v libereckém Medicentru s dvěma desítky ambulantních lékařských praxí.

Lázně a léčebny

Lidé trpící různými zdravotními neduhy se mohou zrelaxovat a léčit v Lázních Jablonec, v Lázních Kundratice, ve Spa Resortu Libverda nebo ve Zdravotnickém zařízení Cvikov. Lázeňské pobyty psychicky posilují a zlepšují pohybový aparát.

Pohotovosti

Při bolestech zubů, vysoké teplotě a různých nemocech mohou lidé v Libereckém kraji navštívit pohotovosti v Krajské nemocnici Liberec, v Nemocnici Jablonec nad Nisou, v Nemocnici Česká Lípa, v Klaudiánově nemocnici Mladá Boleslav nebo Libereckou dentální pohotovost.

Porodnice a babyboxy

Gynekologicko-porodnické oddělení se nachází v Nemocnici Česká Lípa, v Nemocnici Jablonec nad Nisou, v Krajské nemocnici Liberec a v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici. V každém větším městě nechybí babyboxy.

Léčba neplodnosti

Léčbou neplodnosti v Libereckém kraji se zabývá klinika GENNET, která má ceník pro samoplátce i pojištěnce v ČR.

TČM, masáže a estetická chirurgie

V Libereckém kraji můžeme najít i alternativně zaměřené terapeuty zabývající se tradiční čínskou medicínou. V kraji jsou rovněž kliniky zaměřené na estetickou chirurgii a také nabídky různých relaxačních a sportovních masáží.

Onkologie, darování krve a darování kostní dřeně

Krajská nemocnice Liberec je zřizovatelem onkologického centra. V ostatních nemocnicích jsou k dispozici ženám a mužům mamografická centra. V Nemocnici Liberec je možné darovat kostní dřeň a krev a v Nemocnici Česká Lípa lze darovat pouze krev.

Pojištění a půjčky

V každé větší pojišťovně si mohou zájemci sjednat životní pojištění, úrazové pojištění proti následkům úrazu a nemocenské pojištění pro případ nemoci. Zdravotní péči nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění lze zaplatit z nebankovních a bankovních půjček.